FAQ

Zapraszam do zapoznania się z listą pytań i odpowiedzi, które najbardziej nurtują narzeczonych przed podpisaniem umowy.

Jeśli interesuje Was zagadnienie, którego nie ma na liście piszcie śmiało korzystając z formularza znajdującego się w zakładce Kontakt.

 • Z jakim wyprzedzeniem należy rezerwować termin?
  Zdarza się, że podpisuję umowę na 2 lata przed ślubem (zwłaszcza w przypadku najpopularniejszych miesięcy, takich jak czerwiec czy sierpień). Z drugiej strony, bywa i tak, że udaje nam się umówić na zdjęcia na trzy miesiące przed interesującą Was datą. Jak widać, dostępność terminu jest swego rodzaju loterią, dlatego żeby zaoszczędzić Wam stresu towarzyszącemu przedślubnym przygotowaniom polecam kontaktować się ze mną jak najwcześniej.

  * Sesje narzeczeńskie i plenerowe wykonywane są w terminie wolnym od zdjęć ślubnych, a ich datę (i miejsce) wybieramy wspólnie.

 • Czy istnieje możliwość wybrania albumu/fotoksiążki?
  Moja oferta jest na tyle elastyczna, że możecie zdecydować o liczbie rozkładówek fotoksiążki czy ręcznie wyklejanego albumu, w zależności od tego która z opcji jest Wam bliższa. Wiedząc jak dużo decyzji macie do podjęcia przed ślubem oraz znając rynek, polecam zdać się na mój wybór odnośnie firmy produkującej albumy i fotoksiążki.
 • Kto wybiera zdjęcia do fotoksiążki/albumu?
  Generalnie to ja wybieram zdjęcia starając się jak najlepiej przedstawić historię waszego ślubu. Pamiętajcie, że zależy mi przede wszystkim na tym żebyście byli zadowoleni i chętnie wracali do oglądania fotografii, które zapewne będą również oglądać kolejne pokolenia.
 • Ile czasu trwa sesja narzeczeńska/plenerowa?
  Zarówno sesja narzeczeńska jak i plener ślubny trwają nie więcej niż 2 godziny (nie licząc czasu dojazdu). Fotografujemy wtedy w dwie osoby, dzięki czemu szybciej gromadzimy materiał.
 • Dlaczego warto robić sesję narzeczeńską?
  Sesja narzeczeńska jest świetnym pomysłem dla par które przed obiektywem czują się niepewnie. Takie spotkanie pozwala oswoić się z aparatem oraz poznać sposób mojej pracy. Poza tym, zdjęcia z takiej sesji możecie z powodzeniem wykorzystać podczas wesela prezentując pokaz slajdów. Tego typu praktykę Młodzi stosują często, aby podziękować rodzicom za trud włożony w wychowanie oraz pomoc w organizacji wesela. Zdarza się, że przyszli małżonkowie wykorzystują je również do stworzenia nietuzinkowych zaproszeń ślubnych. Innym pomysłem na wykorzystanie tych zdjęć jest dekoracja sali weselnej.
 • Czy istnieje możliwość zrobienia sesji w…?
  Tak! Jesteśmy mobilni i chętni do robienia zdjęć nie tylko na terenie kraju, ale również za jego granicami. Jeżeli macie wymarzone miejsce do którego chcielibyście pojechać, jesteśmy otwarci na propozycje. W przypadku realizacji pleneru w miejscu oddalonym od Włocławka o więcej niż 25 km, doliczamy koszt paliwa, wg ogólnie przyjętych stawek.

 • Jak długo będziemy czekać na zdjęcia?
  Czas oczekiwania nie przekracza 60 dni (licząc od dnia wykonania ostatnich zdjęć).
 • Jesteśmy zdecydowani, co dalej?
  Zapraszam do odwiedzenia zakładki Kontakt. Jeżeli interesujący Was termin będzie dostępny, prześlę szczegółową ofertę.

Jeśli wyrazicie zainteresowanie współpracą, kolejnym etapem będzie spotkanie, podczas którego omówimy szczegóły, podpiszemy umowę i… wypijemy kawę 🙂 Oczywiście istnieje również możliwość przesłania umowy drogą elektroniczną.