Informacje
Mieszkam we Włocławku, fotografuję wszędzie.
Kacper Sachajdak, magister inżynier, rocznik 1985. Fotografia w mojej rodzinie jest obecna od lat 50. XXw, kiedy dziadek Antoni zaczął wykonywać zdjęcia jako jeden z pierwszych zawodowych fotografów we Włocławku. Osobiście wykonywaniem oraz obróbką zdjęć zajmuję się od 6 lat, kiedy swoją pierwszą lustrzanką zacząłem wykonywać zdjęcia na potrzeby dużej firmy deweloperskiej. Z upływem lat i przypływem doświadczenia zacząłem poznawać tajniki fotografii reportażowej, portretowej i sportowej. Najchętniej jednak wykonuję reportaże ślubne, starając się uwiecznić dla Was ten wyjątkowy dzień.
Pracuję na dwóch profesjonalnych aparatach firmy Canon wraz z szeregiem obiektywów firm Canon i Sigma najwyższej klasy, dzięki czemu podczas fotografowania nie ograniczają mnie braki ogniskowej lub światła. Ponadto posiadanie dwóch konfiguracji sprzętu gotowych do natychmiastowego użycia pozwala na większą swobodę w kreowaniu kadrów połączoną z dużą oszczędnością czasu, co jest szczególnie istotne podczas wykonywaniu zdjęć w kościele.
Posiadam akredytację wydaną przez Kurię Biskupią, uprawniającą do wykonywania zdjęć podczas ceremonii ślubnej.
Moi wybrani Klienci:
[one_fourth][/one_fourth]
[one_fourth][/one_fourth]
[one_fourth][/one_fourth]
[one_fourth_last][/one_fourth_last]
Sprzęt
Stara prawda głosi, że zdjęcie robi fotograf – aparat jest tylko narzędziem. Osobiście uważam, że słowo „tylko” to mimo wszystko nadużycie. Korzystam wyłącznie z najwyższej, jednocyfrowej serii aparatów firmy Canon oraz kompletu obiektywów Canon i Sigma o stałym świetle.
- Canon 7D Mk II – typowe body reporterskie, którego używam głównie z obiektywem szerokokątnym Sigma 18-35 f/1.8. Doskonale sprawdza się podczas szerokich kadrów w kościele, a także podczas fotografowania zabawy weselnej (w zestawie z lampą błyskową). Główne atuty to szybka migawka (10kl/s), duży bufor na zdjęcia seryjne oraz matryca 20MPx.
- Canon 1Ds Mk III – chociaż ten aparat z matrycą w rozmiarze pełnej klatki (36x24mm) został zaprojektowany głównie do pracy w studiu fotograficznym to świetnie się sprawdza łapania mniej dynamicznych kadrów podczas ślubów. W połączeniu z Sigmą 50 f/1.4 tworzy zestaw rejestrujący bardzo plastyczne obrazy z dużą dynamiką. Świetna matryca 21MPx pozwala na korzystanie z maksymalnej dostępnej wartości ISO. Obecnie podstawowy i zarazem ulubiony aparat spośród wszystkich które miałem.
- Lampy błyskowe Canon 580EX II oraz YongNuo YN600EX-RT – w zestawie z wyzwalaczami radiowymi nieodzowne podczas fotografowania zabawy weselnej, ponadto pozwalają na precyzyjne oświetlenie kadrów na sesjach plenerowych.
- Wyzwalacz migawki + pilot – nieodzowny przy fotografowaniu time-lapsów, ponadto pozwala na zdalne wykonanie zdjęcia aparatem zamontowanym na stałe w dowolnym miejscu.
- Nadajnik + wyzwalacze radiowe do lamp – służą do bezprzewodowego odpalania lamp błyskowych.
- Canon 70-200mm L f/4 – teleobiektyw typu zoom o dużej ogniskowej, w niektórych przypadkach wykorzystywany do portretu.
- Canon 135mm L f/2 – stałoogniskowy teleobiektyw, uznawany za najostrzejszy spośród najwyższej serii obiektywów firmy Canon – L. Wykorzystuję głównie do detali oraz portretów, gdy niemożliwe jest podejście bliżej z krótszym 50mm.
- Sigma 18-35mm Art f/1.8 – szerokokątny obiektyw typu zoom, korzystam z niego głównie podczas wesela; w kościele przydatny do chwytania kadrów ogólnych.
- Sigma 50mm Art f/1.4 – klasyczna ogniskowa 50mm w najostrzejszym wydaniu. Mój podstawowy obiektyw, ze względu na światłosiłę f/1.4 wykorzystuję go wszędzie tam gdzie światło zastane jest nie wystarczające na wyższe wartości przesłony. Generuje piękny, ostry obraz o wysokiej rozdzielczości i pięknym odwzorowaniu kolorów.
- Samyang 8mm f/3.5 – rybie oko, wykorzystywane w kościele bądź kadrów z zatrzymanym ruchem na weselu. Obiektyw mocno zniekształcający obraz, wymaga ostrożności przy kadrowaniu oraz bliskiego podejścia do fotografowanego obiektu. Dodatkowo nieodzowny do panoram 360.
- Helios 44-2M 50mm f/1.8 – pierwotnie obiektyw na gwint M42, przerobiony celem wykorzystywania do fotografii tilt-shift, czyli z przesuniętym obszarem ostrości.
- Pentacon Praktisix II – analogowy aparat na film 120, czyli tzw. średni format – pojedynczy negatyw ma wymiary 58x58mm, na kliszy mieści się 12 zdjęć. Aparat wykorzystywany podczas sesji plenerowych, pozwala na uzyskanie kadrów o dużej głębi ostrości oraz wspaniałej plastyce.
- Zorka-4 – małoobrazkowy aparat analogowy, dzięki swoim niewielkim rozmiarom wykorzystywany jako dopełnienie reportażu podczas ceremonii plenerowych oraz we wnętrzach jasnych kościołów.
- Pierścienie pośrednie do makrofotografii.
- Akumulatorki Eneloop – niezbędny zapas prądu do lamp błyskowych, głównie na fotografowanie wesela.
Przy pracy