Informacje

Kacper Sachajdak fotografia ślubna

Mieszkam we Włocławku, fotografuję wszędzie.

Kacper Sachajdak, magister inżynier, rocznik 1985. Fotografia w mojej rodzinie jest obecna od lat 50. XXw, kiedy dziadek Antoni zaczął wykonywać zdjęcia jako jeden z pierwszych zawodowych fotografów we Włocławku. Osobiście wykonywaniem oraz obróbką zdjęć zajmuję się od 6 lat, kiedy swoją pierwszą lustrzanką zacząłem wykonywać zdjęcia na potrzeby dużej firmy deweloperskiej. Z upływem lat i przypływem doświadczenia zacząłem poznawać tajniki fotografii reportażowej, portretowej i sportowej. Najchętniej jednak wykonuję reportaże ślubne, starając się uwiecznić dla Was ten wyjątkowy dzień.

Pracuję na dwóch profesjonalnych aparatach firmy Canon wraz z szeregiem obiektywów firm Canon i Sigma najwyższej klasy, dzięki czemu podczas fotografowania nie ograniczają mnie braki ogniskowej lub światła. Ponadto posiadanie dwóch konfiguracji sprzętu gotowych do natychmiastowego użycia pozwala na większą swobodę w kreowaniu kadrów połączoną z dużą oszczędnością czasu, co jest szczególnie istotne podczas wykonywaniu zdjęć w kościele.

Posiadam akredytację wydaną przez Kurię Biskupią, uprawniającą do wykonywania zdjęć podczas ceremonii ślubnej.

Moi wybrani Klienci:

[one_fourth]Wzorcownia Włocławek[/one_fourth]
[one_fourth]wloclawek.info.pl[/one_fourth]
[one_fourth]T.B. King Club[/one_fourth]
[one_fourth_last]Budizol[/one_fourth_last]

Sprzęt

Stara prawda głosi, że zdjęcie robi fotograf – aparat jest tylko narzędziem. Osobiście uważam, że słowo “tylko” to mimo wszystko nadużycie. Korzystam wyłącznie z najwyższej, jednocyfrowej serii aparatów firmy Canon oraz kompletu obiektywów Canon i Sigma o stałym świetle.

 1. Canon 7D Mk II – typowe body reporterskie, którego używam głównie z obiektywem szerokokątnym Sigma 18-35 f/1.8. Doskonale sprawdza się podczas szerokich kadrów w kościele, a także podczas fotografowania zabawy weselnej (w zestawie z lampą błyskową). Główne atuty to szybka migawka (10kl/s), duży bufor na zdjęcia seryjne oraz matryca 20MPx.
 2. Canon 1Ds Mk III – chociaż ten aparat z matrycą w rozmiarze pełnej klatki (36x24mm) został zaprojektowany głównie do pracy w studiu fotograficznym to świetnie się sprawdza łapania mniej dynamicznych kadrów podczas ślubów. W połączeniu z Sigmą 50 f/1.4 tworzy zestaw rejestrujący bardzo plastyczne obrazy z dużą dynamiką. Świetna matryca 21MPx pozwala na korzystanie z maksymalnej dostępnej wartości ISO. Obecnie podstawowy i zarazem ulubiony aparat spośród wszystkich które miałem.
 3. Lampy błyskowe Canon 580EX II oraz YongNuo YN600EX-RT – w zestawie z wyzwalaczami radiowymi nieodzowne podczas fotografowania zabawy weselnej, ponadto pozwalają na precyzyjne oświetlenie kadrów na sesjach plenerowych.
 4. Wyzwalacz migawki + pilot – nieodzowny przy fotografowaniu time-lapsów, ponadto pozwala na zdalne wykonanie zdjęcia aparatem zamontowanym na stałe w dowolnym miejscu.
 5. Nadajnik + wyzwalacze radiowe do lamp – służą do bezprzewodowego odpalania lamp błyskowych.
 6. Canon 70-200mm L f/4 – teleobiektyw typu zoom o dużej ogniskowej, w niektórych przypadkach wykorzystywany do portretu.
 7. Canon 135mm L f/2 – stałoogniskowy teleobiektyw, uznawany za najostrzejszy spośród najwyższej serii obiektywów firmy Canon – L. Wykorzystuję głównie do detali oraz portretów, gdy niemożliwe jest podejście bliżej z krótszym 50mm.
 8. Sigma 18-35mm Art f/1.8 – szerokokątny obiektyw typu zoom, korzystam z niego głównie podczas wesela; w kościele przydatny do chwytania kadrów ogólnych.
 9. Sigma 50mm Art f/1.4 – klasyczna ogniskowa 50mm w najostrzejszym wydaniu. Mój podstawowy obiektyw, ze względu na światłosiłę f/1.4 wykorzystuję go wszędzie tam gdzie światło zastane jest nie wystarczające na wyższe wartości przesłony. Generuje piękny, ostry obraz o wysokiej rozdzielczości i pięknym odwzorowaniu kolorów.
 10. Samyang 8mm f/3.5 – rybie oko, wykorzystywane w kościele bądź kadrów z zatrzymanym ruchem na weselu. Obiektyw mocno zniekształcający obraz, wymaga ostrożności przy kadrowaniu oraz bliskiego podejścia do fotografowanego obiektu. Dodatkowo nieodzowny do panoram 360.
 11. Helios 44-2M 50mm f/1.8 – pierwotnie obiektyw na gwint M42, przerobiony celem wykorzystywania do fotografii tilt-shift, czyli z przesuniętym obszarem ostrości.
 12. Pentacon Praktisix II – analogowy aparat na film 120, czyli tzw. średni format – pojedynczy negatyw ma wymiary 58x58mm, na kliszy mieści się 12 zdjęć. Aparat wykorzystywany podczas sesji plenerowych, pozwala na uzyskanie kadrów o dużej głębi ostrości oraz wspaniałej plastyce.
 13. Zorka-4 – małoobrazkowy aparat analogowy, dzięki swoim niewielkim rozmiarom wykorzystywany jako dopełnienie reportażu podczas ceremonii plenerowych oraz we wnętrzach jasnych kościołów.
 14. Pierścienie pośrednie do makrofotografii.
 15. Akumulatorki Eneloop – niezbędny zapas prądu do lamp błyskowych, głównie na fotografowanie wesela.

Przy pracy

 

Fotografia ślubna Włocławek Toruń Płock

Fotografia ślubna Włocławek Toruń Płock

 

 

 

 

 

Fotografia ślubna Bydgoszcz Toruń Włocławek

Fotografia ślubna Warszawa

5

 

Zdjęcia ślubne Włocławek Toruń Bydgoszcz

 

Fotografia ślubna Włocławek Toruń Płock

Fotografia ślubna Włocławek Toruń Płock

 

Fotografia ślubna Włocławek Toruń Płock

Fotografia ślubna Włocławek Toruń Płock

Fotografia ślubna Włocławek Toruń Płock

Messenger icon
Wyślij mi wiadomość na Messengerze

Facebook